Rozwój życia społecznego i gospodarczego powoduje, że niemal każdego dnia pojawiają się nowe informacje. W wielu sferach życia zmiany zachodzą w zastraszającym tempie. W takim wypadku nie jest możliwe posiadanie kompleksowej i specjalistycznej wiedzy w każdej dziedzinie, dlatego powszechne staje się korzystanie z pomocy specjalistów, np. przy kupnie domu czy inwestowaniu pieniędzy, czy wtedy, gdy chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Dlaczego tak trudno wybrać właściwy kredyt hipoteczny

Oferta kredytów hipotecznych jest niezwykle bogata. Nie znając wszystkich uwarunkowań uzyskania kredytu, bardzo trudno jest dokonać właściwego wyboru. Czym innym jest bowiem kredyt przeznaczony na zakup gotowej nieruchomości niż kredyt udzielany na zakup domu, który jest w trakcie budowy. Być może w konkretnym przypadku lepsze byłoby zainteresowanie się pożyczką hipoteczną lub kredytem konsolidacyjnym.

Banki nieustannie zwiększają ofertę, pojawiają się nowe produkty zabezpieczone hipoteką z myślą o szerszej grupie klientów.

Aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę należałoby poddać ją gruntownej analizie, tak aby była ona dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Samodzielne wyszukanie odpowiedniej oferty jest bowiem niesłychanie pracochłonne.
Kim jest doradca finansowy?
Doradca to, jak sama definicja mówi, „człowiek zaufany, któremu ktoś się zwierza ze swoich spraw osobistych i tajemnic”, ale także osoba upoważniona przez kogoś do reprezentowania go w określonych kwestiach i okolicznościach.

Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że osoba taka zobowiązana jest do działania w jak najlepszym interesie swojego klienta.

Doradca finansowy doradza klientom w jaki sposób najlepiej oszczędzać, inwestować i pomnażać swoje pieniądze i jak uzyskać kredyt hipoteczny, ale posiada także wiarygodne informacje na temat interesującego nas produktu.
W czym może nam pomóc doradca finansowy?
Dla wielu z nas terminologia bankowa brzmi zawile.

Takie sformułowania jak: prolongata, karencja, refinansowanie kredytu, dla doradcy kredytowego to chleb powszedni. To on może przeczytać za nas nieco zawiłe regulaminy, by pomóc się odnaleźć

w gąszczu mało znanych dla nas zagadnień i terminologii. Doradca finansowy kredyt hipoteczny udzieli nam wyczerpujących informacji i odpowie na kluczowe pytania związane z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, wskaże jego wady i zalety. Przede wszystkim na temat tego jakich kosztów możemy się spodziewać w związku z zaciąganym kredytem (prowizja, ubezpieczenie, notariusz). Doradca kredyt hipoteczny pomoże nam wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu i udzieli cennych wskazówek na temat tego jak rozwiązać problemy ze spłatą kredytu. Dokona za nas porównania pojawiających się na rynku promocji i zbada naszą aktualną zdolność kredytową.
Co zyskujemy korzystając z pomocy doradcy finansowego?
Doradca finansowy wykonuje on za nas lwią część pracy: przygotowuje dokumentację potrzebną do udzielenia kredytu hipotecznego w zależności od wybranej oferty, gromadzi dla nas dane, analizuje nasz budżet i określa możliwości i czas spłaty kredytu. Jednym słowem jest gwarancją bezpieczeństwa dla nas i naszej rodziny. Dzięki niemu wiemy, że wybraliśmy optymalnie najlepszą z ofert. Ale oszczędzamy też czas, który musielibyśmy przeznaczyć na analizę ofert; i pieniądze, zakładając, że wybraliśmy najkorzystniejszą z ofert.

Rozważając wszystkie „za i przeciw”i biorąc pod uwagę wszystkie w/w argumenty, trudno oprzeć się korzyściom jakie daje skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy finansowego przy podejmowaniu tak ważnej decyzji, jaką jest dla każdego wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego.